Subaru Xv Resimleri, Detayları Yakıt Tüketimi Ve Özellikleri

/ Просмотров: 1689

Subaru Xv Resimleri, Detayları Yakıt Tüketimi Ve Özellikleri XV

Subaru’nun, Frankfurt Otomobil Fuarı’nda dünya prömiyerini gerçekleştirdiği modeli Subaru XV oldu. Daha konsept otomobil olarak tanıtılmasından itibaren yoğun ilgi gören XV, Frankfurt’ta üretim versiyonuyla otomobil tutkunlarının karşısına çıktı. XV, SUBARU’nun “Mükemmel mühendislik” anlayışını temsil ediyor.

Crossover’ın güçlü siluetini, yepyeni ve modern bir görünümle sunan XV’nin, dayanıklı, dinamik ve benzersiz tasarımı, Subaru’nun karakteristik stilini de gözler önüne seriyor. Dış görünümünde ön ve arka cephede altıgen tasarımları, farlarda keskin kartal gözlerini öne çıkaran Subaru XV, iç tasarımda ise ferahlık ve güven duygusuyla ön plana çıkıyor. Bu ferahlık aynı zamanda yolculara güven hissi vererek, Subaru’nun “Confidence in Motion” marka sloganıyla da mükemmel bir uyum sağlıyor. XV rakiplerinin büyük çoğunlukla iki çekerli olduğu crossover kategorisinde standart simetrik dört çeker özelliği ile büyük bir boşluğu dolduruyor.

Subaru yeni XV ile birlikte imajını üst düzey konfor ve geniş kabin tasarımı ile yorumlarken bir o kadar kompakt ve hafif gövde yapısı ile harmanlıyor. XV, Subaru’nun gelecek nesil motorları ve yenilenen şanzumanı ile mükemmel manevra kabiliyeti sayesinde üstün sürüş performansı ve yakıt verimliliği sunuyor. Subaru XV modelinin dünya prömiyerini 2011 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda yaparak, müşterilerine “Eğlence ve Gönül Rahatlığı” sunan yeni XV’yi stratejik bir model olarak Avrupa pazarına özel olarak hazırladığını gösteriyor.

ŞEHİR İÇİ MACERASI

Subaru’nun XV için benimsediği temel ürün konsepti “Şehir içi Macerası”. XV, şehirde heyecan verici, canlı ancak stressiz bir kullanım imkanı sunmak üzere tasarlandı. Sonuç olarak Subaru, yakıt verimliliği ve keyifli sürüş ile şık ve göz alıcı bir gövde tasarımı arasında mükemmel bir denge oluşturmuş oldu.

Donanım / Kullanım

XV, sınıfının en genişi kabinine sahip olma özelliğiyle tüm yolcularına benzersiz bir konfor sunuyor.

  • XV, oldukça geniş bir yolcu bölmesine, kullanışlı bir bagaj alanına ve mükemmel bir sürüş konforuna sahip.
  • Kapıların açılma açılarının genişletilmesi ve koltukların yükseltilmesi sayesinde araca giriş çıkış kolaylaştırıldı.
  • Subaru Xv Resimleri, Detayları Yakıt Tüketimi Ve Özellikleri XV
  • Yolcuların konforu düşünülerek kabinin ideal yerlerinde çok sayıda saklama bölmesine yer verildi.

Gövde tasarımı

Subaru’nun “profesyonel araç” ve “modern tasarım” kavramlarından yola çıkarak geliştirdiği “Promodern” tasarım konsepti, crossover işlevselliği ile şehirli insanın yaşam tarzının bir araya gelişini sembolize ediyor.

  • XV, crossover işlevselliğini ön plana çıkararak şık ve akıcı hatlara sahip yüksek gövdeyi bir araya getiren yeni bir tasarımına sahip.
  • Modelde kullanılan altıgen ızgara ve atmaca gözünü andıran farlar Subaru araçlarının benzersiz kimliğini ön plana çıkarıyor. Yenilikçi tasarıma sahip alüminyum jantlar ve biçimli hatlara sahip yan kaplama XV’ye sportif ve çekici bir görünüm kazandırıyor.
  • Ön ve arka tamponların köşeleri aracın aerodinamik performansını artıran ve böylece yakıt tasarrufuna katkı sağlayan özel bir tasarıma sahip.

Kabin tasarımı

XV’de yolculara üst düzey bir kalite hissi sunmak üzere aracın geniş ve konforlu kabininde, şık ve kaliteli malzemeler kullanılıyor.

  • Gösterge paneli kabine ferahlık hissi katmak için yatay olarak yerleştirildi.
  • Lüks kabinde deri, metal ve kumaş malzemeler farklı dokunuşlar ve hisler yaratmak üzere mükemmel bir denge içerisinde bir araya getirildi.
  • Çok Fonksiyonlu Gösterge rahatlıkla görülebilmesi ve sürücü ve yolculara sürüş esnasında gerekli bilgileri okunaklı bir şekilde sunabilmesi için gösterge panelinin orta üst kısmına yerleştirildi. Eco sürüş göstergesi ve sürücüye seyir esnasında yardımcı olan araç bilgilerini sunan gelişmiş bilgi eğlence özelliğine sahip geniş 4.3 inç renkli LCD ekran ön konsolda bulunuyor.

Motor ve şanzıman

Geçen yıl tamamen yeni bir tasarımla sunulan yeni nesil Subaru Boxer motor, 1.6-litre ve 2.0-litre benzinli modelleriyle sunuluyor. Karşılıklı yatay olarak yerleştirilmiş motorun bilinen faydalarına sahip olmanın yanı sıra bu motor, yakıt verimliliği ve egzoz performansı açısından da daha geliştirildi. Yeni Lineartronic (CVT) şanzımanla birlikte yeni geliştirilen “Otomatik Çalıştırma Sistemi” kullanılması yakıt verimliliğini artırıyor. Ayrıca, özellikle Avrupa ülkeleri için geliştirilen ve olumlu tepkiler alan Subaru Boxer Dizel motor, XV serisinde kullanılacak.

Subaru Xv Resimleri, Detayları Yakıt Tüketimi Ve Özellikleri XV

Subaru Xv Resimleri, Detayları Yakıt Tüketimi Ve Özellikleri XV
Оставьте комментарий!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Комментарий будет опубликован после проверки

(обязательно)