Subaru Xv Na Českém Trhu: První Dojmy

/ Просмотров: 1234

Subaru Xv Na Českém Trhu: První Dojmy Forester

Subaru jako značka vstupuje do další životní fáze a představuje nové XV. S moderním crossoverem jde aktuálně i na náš trh.

Tohle je Subaru XV. Má před sebou náročný úkol, musí ke značce nalákat nové, hlavně mladší zákazníky. Ty, kteří nepotřebují zbytečně objemný kufr a pohybují se převážně ve městě, pro které může být Forester příliš velký a málo stylový.

Ubírat by mělo nové iksvéčko především zákazníky Volkswagenu Tiguan. Škody Yeti nebo Nissanu Qashqai. A jakkoli se přiklání k moderním hodnotám a víc než kdy dřív sází na image a styl, stále důvěřuje tradičním pilířům Subaru, jakými jsou permanentní pohon všech kol a plochý motor.

Na výběr jsou tři motory, dva zážehové o objemech 1,6 L a 2,0 L a naftový dvoulitr, který je nám známý z ostatních modelů značky. Standardem je šestistupňové manuální řazení, v případě zbrusu nové šestnáctistovky pak pětistupňové. Oba zážehové motory jsou k mání i s bezestupňovou převodovkou Lineartronic (CVT). Emise? V rámci třídy patří k těm nejnižším a s příhlédnutím k faktu, že se jedná o stálý pohon 4x4, jde o výborný výsledek.Bezpečnost je jedním z důležitých aspektů nového modelu, XV si z EuroNCAP odvezlo plné hodnocení pěti hvězdiček. A je důležité podotknout, že všechny stupně výbavy mají veškeré bezpečnostní prvky již ve standardu. Interiér je v zavedeném stylu Subaru. Palubní počítač na vrchu palubní desky zobrazuje grafy, ušetřené palivo díky systému stop-start, odchylku od průměrné spotřeby.

Display komunikuje v českém jazyce. Tohle Subaru ještě nedávno neumělo.

Už základní výbava Active nabídne sedmnáctipalcová litá kola, sedm airbagů, denní svícení, vyhřívaná zrcátka i sedadla, palubní počítač a Stop/Start systém. Pro toho, komu je to málo, může povýšit na Comfort. Ten obsahuje navíc xenony, sklopná zrcátka, duální klimatizaci a vylepšené rádio s USB konektorem. Nejvyšší výbava Executive doplní střešní okno, startování pomocí tlačítka, navigaci a elektricky ovládané sedadlo řidiče.

V rámci první jízdy jsme vyzkoušeli benzinový čtyřválec 1,6 L s bezestupňovou převodovkou CVT. Výkon 114 koní se ve městě jeví jako dostatečný a s bezestupňovou převodovkou je auto svižné. Díky motoru boxer má nízké těžiště, mrštnost je vzhledem k vnějším rozměrům příkladná. Prostě se, i přes svou robustnost, chová jako běžný hatchback.

Ani k podvozku nemám výtky, není houpavý, ale ani přehnaně tvrdý. Řízení není přeposilované, s jeho odezvou jsem neměl nejmenší problém, tady Subaru umí. Řazení beze stupňů? Kvůli absenci cuknutí při změně kvaltu auto pocitově nedává najevo svou dynamiku, s manuálem se XV zdá o dost svižnější a zábavnější.

Zavazadelník má kapacitu 310 l s rezervou a 380l s lepící sadou.

U dvoulitru platí skoro to samé jako u 1,6 litru. Výkon je ale v tomto případě rovných 150 koní. Na semaforu tak Subaru XV slušně vystřelí a ani na dálnici nebudete trpět nedostatkem síly. Dálniční stotřicítku drží bez problémů, nic nebrání univerzálnímu použití vozu.

Dřívější zákazníci Subaru museli obětovat něco za něco, výborný motor a trvalý pohon AWD výměnou za trochu horší interiér. To se ale s příchodem Subaru XV mění. Je plně srovnatelný s konkurencí, k tomu ale nabízí skvělý motor s tím nejlepším typem pohonu všech kol. který existuje.

Оставьте комментарий!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Комментарий будет опубликован после проверки

(обязательно)