Subaru, Impreza Platformu Üzerine İnşa Ettiği Yeni Xv Crossover Modelini Frankfurt’Ta Tanıttı

/ Просмотров: 1345

Subaru, Impreza Platformu Üzerine İnşa Ettiği Yeni Xv Crossover Modelini Frankfurt’Ta Tanıttı Impreza

Subaru, bu hafta düzenlenen Frankfurt Otomobil Fuarı’nda kompakt crossover segmenti için geliştirdiği, yeni XV serisini resmi olarak tanıttı.

Japon otomobil üreticisi, ayını zamanda Nissan Qashqai rakibi olan yeni XV’yi, Impreza platformu üzerine geliştirmiş ancak daha farklı bir gövde stili ve yeni süspansiyon sistemi ile yerden 220mm yükseltilen şasi ortaya iddialı bir crossover çıkarmış.

Kompakt boyutlara sahip yeni XV, toplam 4,450mm uzunluk, 1,780mm genişlik ve 1,570mm yükseklik sunuyor. Diğer taraftan, Avrupa pazarına hitap edecek versiyonlar, 1.6-litre ve 2.0-litre benzinli boxer motorlar ve 2.0-litre turbo dizel ünite ile tercih edilebilecek.

1,6 litre benzinli motor, 114HP güç ve 150Nm tork çıkışı akabinde 5 vitesli manüel ya da yeni Lineartronic CVT otomatik şanzıman ile kombine edilebiliyor. Manüel versiyon 0’dan 100km/s hıza 13.1 saniyede ulaşırken 179km/s son hıza sahip. Ortalama yakıt tüketimi ise 6.5lt/100km olarak belirtiliyor.

Subaru, Impreza Platformu Üzerine İnşa Ettiği Yeni Xv Crossover Modelini Frankfurt’Ta Tanıttı Impreza

Daha güçlü 2.0-litre benzinli “150bg/196Nm” ünite, 6-ileri manuel şanzıman standart donanıma alınmış yine isteğe bağlı olarak Lineartronic CVT ile sipariş edilebilecek. Diğer taraftan, manüel şanzımanlı model 0’dan 100km/s hıza 10.5 saniyede ulaşıyor. Ortalama yakıt tüketimi 6.9lt/100km iken maksimum hızı ise 187km/s.

Son olarak, 2.0-litre dizel motor 147HP güç ve 350Nm tork çıkışı sunuyor ve sadece 6 ileri manuel ile alınabiliyor. Standart hızlanma değeri 9,3 saniye, son hızı ise 198km/s olarak belirlenmiş. Ortalama yakıt tüketimi dizel üniteye yakışır şekilde 5.6lt/100km ile yeterince ekonomik olduğunu kanıtlıyor.

Japon şirket bütün versiyonlarda, Subaru’nun AWD sistemi ve otomatik Start-Stop sistemi standart donanıma eklenmiş. Çıkış tarihi ve fiyat bilgileri henüz açıklanmadı. “Turkeycarblog”

Subaru, Impreza Platformu Üzerine İnşa Ettiği Yeni Xv Crossover Modelini Frankfurt’Ta Tanıttı Impreza

Оставьте комментарий!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Комментарий будет опубликован после проверки

(обязательно)